Maršruti

Viduslatvijas tūre

1:apceloLatviju:auto

Maršruta karte

Viduslatvijas tūre
Palielināt karti Drukāt maršrutu

Apraksts

Laiks:

aprīlis – oktobris

Pieturas punkti:

Rīga, Jūrmala, Ķemeri, Tukums, Jaunpils, Dobele, Tērvete, Eleja, Pilsrundāle, Mežotne, Bauska, Iecava, Jelgava

Garums:

300 km

Aptuvenais ilgums:

3 dienas

Transporta veids:

auto

Piezīmes:

Par iebraukšanu Jūrmalā ar vieglo automašīnu ir jāmaksā 1 Ls/dienā. Pirms brauciena vēlams noprecizēt tūrisma objektu darba laikus. Lai atvieglotu orientēšanos, ieteicams autoceļu atlants, kā arī pilsētu kartes. 

Maršruta lielākā daļa ved pa Zemgales vēsturisko novadu. Tā ietver Jūrmalas kūrortu un Ķemeru nacionālo parku, Austrumkursas augstienes austrumu daļu un Zemgales līdzenumu. Maršrutā iekļauti sešu pilsētu interesantākie apskates objekti un daudzi kultūrvēstures objekti. Maršruts piemērots tiem, kam patīk apvienot braukšanu automašīnā ar izkustēšanos dabā vai pilsētvidē.

Apskates objekti

1

Jūrmala

Populārākais Latvijas kūrorts ar trīs desmitus kilometru garu, smilšainu pludmali: Jomas iela – centrālā gājēju iela, uz tās Aspazijai un Rainim veltīts piemineklis, Dzintaru koncertzāle – populāra muzikālu pasākumu norises vieta, Jūrmalas pilsētas muzejs, kura ekspozīcija stāsta par kūrorta attīstību un zemūdens arheoloģiju Latvijas piekrastes ūdeņos.

2

Ķemeri

Kādreizējā un slavenā Ķemeru kūrorta centrs: Dumbrāju taka, kas iepazīstina ar vienu no nacionālā parka dabas vērtībām – melnalkšņu dumbrāju, Ķemeru parks ar mazajām arhitektūras formām un sēravotu Ķirzaciņa, Ķemeru viesnīca, saukta par Balto pili (apskatāma no ārpuses), Ķemeru centra vēsturiskā apbūve un ēkas ar iepriekšējo vēsturisko periodu uzrakstiem.

3

Tukums

Tā devīze: Uz Tukumu pēc smukuma! Apskates objekti: vēsturiskais centrs, mākslas muzejs ar unikālu 20. gs. pirmās puses Latviešu meistaru darbu kolekcija, audēju darbnīca ar iespēju katram pašam iemēģināt roku, Livonijas ordeņa pils tornis, Sv. Trīsvienības luterāņu baznīca ar skatu torni, Salmu darbnīca – Latvijā pirmais un vienīgais šāda veida objekts un Durbes pils – klasicisma stilā celtā pils un parks.

4

Jaunpils

Ar Livonijas ordeņa pili un Niedru lijas viduslaiku sētu, kur ikviens interesents var izmēģināt viduslaiku ieročus, izkalt monētu un piedalīties citās vēsturiskās izdarībās.

5

Dobele

Sens Zemgaļu vēsturiskais centrs: Dobeles pilsdrupas, Novadpētniecības muzejs, kur var iepazīt Dobeles vēsturi un piedalīties radošās darbnīcās, sveču ražotne „Baltic Candles” – piedāvājums grupām iepazīt sveču ražošanas procesu, P. Upīša ceriņu dārzs – Baltijā lielākā un skaistākā ceriņu kolekcija, Štelmaheru akmeņu dārzs – viens no iespaidīgākajiem Latvijas privātajiem akmeņu dārziem, Amatu māja ar iespēju ne tikai aplūkot un iegādāties amatnieku darinājumus, bet arī darboties pašam.

6

Tērvetes dabas parks

Ar Annas Brigaderes memoriālo muzeju un iespēju dienas garumā izstaigāt parka takas, kā arī apmeklēt Tērvetes vēstures muzeju.

7

Rundāles pils

Latvijas baroka un rokoko stila pērle un viens no populārākajiem Zemgales tūrisma objektiem.

8

Bauska

Sena pilsēta Mūsas un Mēmeles satekas vietā: Bauskas pils – celta 15. gs. vidū kā Livonijas zemju stratēģiski-militārs atbalsta punkts, vēsturiskais centrs, Rātslaukums ar rātsnamu, novadpētniecības un mākslas muzejs, Sv. Gara luterāņu baznīca, Bauskas mašīnu muzeja izstāde un Mežotnes pilskalns – senais zemgaļu pilskalns šobrīd ir labiekārtots ar takām, skatu vietu un citiem infrastruktūras elementiem. Ietilpst Bauskas dabas parkā.

9

Iecava

Lieliska iespēja ģimenēm ar bērniem apmeklēt z/s Dobuļi ar eksotisko dzīvnieku un putnu fermu.

10

Jelgava

Studentu pilsēta ar tādiem apskates objektiem kā Jelgavas pils, kurā atrodas LLU, pils muzejs un Kurzemes Hercogu kapenes, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, Jānim Čakstei – pirmajam Latvijas valsts prezidentam veltītais piemineklis, Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle – pirmā pareizticīgo baznīca Kurzemes un Zemgales hercogistes teritorijā, savvaļas zirgi Lielupes palienes pļavās.

Maršrutos izmantotie apraksti, foto un kartes ir veidoti sadarbībā ar tūrisma asociāciju Lauku ceļotājs (oriģinālie Lauku ceļotāja maršruti lejupielādējami elektroniski www.tures.celotajs.lv)

  • Lauku ceļotājs
  • STatoil