aprīlis – oktobris
Maršruta karte
Apraksts
155 km
Kuldīga, Īvande, Ēdole, Jūrkalne, Pāvilosta, Liepāja, Grobiņa, Aizpute, Kazdanga, Skrunda, Saldus, Kandava
300 km
3-4 dienas
auto
pirms brauciena vēlams precizēt tūrisma objektu darba laikus un iegādāties pilsētu kartes.
Maršruts ved pa Kurzemes vēsturiskā novada dienviddaļu un ietver tā interesantākos tūrisma objektus. Viena no maršruta apskates vietām – kādreizējās Kurzemes hercogistes galvaspilsēta Kuldīga. Jūrkalnes – Liepājas posmā maršruts virzās gar Baltijas jūras krastu, kas vēl pirms divām desmitgadēm bija slēgta pierobežas režīma zona. Daudzi no maršruta apskates objektiem ir vērā ņemami kultūras pieminekļi.
Apskates objekti
Kuldīga
Dēvēta par Latvijas skaistāko viduslaiku mazpilsētu. Apskates objekti: Kuldīgas Venēcija jeb vēsturiskais centrs ap Alekšupīti; Eiropas platākais ūdenskritums Ventas rumba; viens no Eiropas garākajiem ķieģeļu tiltiem, skatu tornis ar fantastisku ainavu uz Ventas ieleju un Kuldīgas vecpilsētu; Kuldīgas novada muzejs ar Baltijā lielāko spēļu kāršu istabu; Liepājas ielas promenāde – gājēju iela ar 17. – 20. gs. arhitektūru; Vecais un Jaunais rātsnams – vienīgais šāda veida Latvijas rātsnams ar atjaunotu interjeru.
Ēdole
Ievērojama ar tās teiksmām un spoku stāstiem apvīto Ēdoles pili.
Jūrkalne
Ar ļoti savdabīgām krasta ainavām un iespaidīgo Baltijas jūras stāvkrastu. Ieteicams vairāku stundu pārgājiens gar stāvkrastu, piemēram, Jūrkalnes – Ulmales posmā.
Pāvilosta
Sērfotāju un burātāju paradīze, kurā apskatāms novadpētniecības muzejs ar apkārtnē atrastajām senlietām, pelēkās kāpas dabas liegums, kuģis Dole – piemiņa no kādreizējām piekrastes zvejniecības tradīcijām, zivju kūpināšana (vasarā -- katra mēneša 2. sestdienā), koku un vēja stihijas mijiedarbības rezultātā radušās vētras priedes.
Liepāja
Pilsēta Baltijas jūras krastā, kas pazīstama ar savām muzikālajām tradīcijām. Apskates objekti: Vecliepāja un tās apskates maršruts Liepāja – kā pa notīm, Sv. Trīsvienības luterāņu baznīca ar savulaik lielākajām pasaules ērģelēm, Liepājas himnas tēlu skulptūras Kūrmājas prospektā, Sv. Liepājas muzejs ar vienīgo līdz šim Latvijā atrasto skandināvu stēlas fragmentu, Jūrmalas parks un pludmale.
Liepājas Karosta
Eiropas mērogā unikāla bijusī militārā teritorija, kas piedzīvojusi 7 dažādas varas. Apskates objekti: Ziemeļu forti – pazemes fortifikācijas, kas pieejamas Karostas gida pavadībā, Liepājas cietokšņa 3. Krasta aizsardzības baterija, kas daļēji ieskalots jūrā; Ziemeļu mols, Sv. Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle, Karostas cietums ar šoviem, Manēža, kur pirmās neatkarīgās Latvijas laikā varēja paēdināt līdz pat 3000 karavīru.
Grobiņa
Sena mazpilsēta ar Kuršu pilskalnu un Skābaržkalnu un Livonijas ordeņa pilsdrupām.
Aizpute
Viena no vecākajām Latvijas pilsētām ar Aizputes pilsdrupām un vēsturisko centru.
Saldus
Pilsēta ielejā pie Cieceres upes un Saldus ezera. Apskates objekti: pilsētas sirds -- Oskara Kalpaka laukums, strūklaka Medus piliens, Cieceres dabas taka pilsētas centrā, Sv. Jāņa luterāņu baznīca, kuru savos darbos iemūžinājis slavenais latviešu gleznotājs Jānis Rozentāls, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, saldumu tūre, kurā var vērot saldējuma tapšanas un piena konfekšu Gotiņa ražošanas procesu.
Kandava
Vēsturiskais centrs ar tagadējo apbūvi sācis veidoties 19. gs. beigās ap veco Tirgus laukumu. Noteikti apskatāma Lielā iela, kas lokveidā izstiepusies cauri pilsētai, Kandavas pilsdrupas un Pulvertornis – Ordeņa pili Bruņinieku pilskalnā cēla no 1253. līdz 1259. gadam, un tā bija Kandavas, Talsu un Sabiles novadu fogtu rezidence. Līdz mūsdienām saglabājušās tikai pils aizsargmūru paliekas.
Maršrutos izmantotie apraksti, foto un kartes ir veidoti sadarbībā ar tūrisma asociāciju Lauku ceļotājs (oriģinālie Lauku ceļotāja maršruti lejupielādējami elektroniski www.tures.celotajs.lv)