Maršruti

Gar Daugavas labo krastu

1:apceloLatviju:auto

Maršruta karte

Gar Daugavas labo krastu
Palielināt karti Drukāt maršrutu

Apraksts

Laiks:

aprīlis – oktobris

Attālums no Rīgas:

268 km

Pieturas punkti:

Rīga, Salaspils, Ikšķile, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Jēkabpils, Līvāni, Daugavpils, Krāslava.

Maršruta garums:

290 km

Aptuvenais ilgums:

3 dienas

Transporta veids:

auto

Piezīmes:

Lai atvieglotu orientēšanos, vēlams autoceļu atlants, kā arī pilsētu kartes. 

Maršruts ved gar Latvijas lielākās upes, Daugavas labo krastu. Tā galvenais mērķis ir iepazīstināt ar Daugavas kā ūdensceļa vēsturi un tās interesantākajiem lieciniekiem. No maršrutā apskatāmiem objektiem Daugavas loku dabas parks ir viena no savdabīgākajiem Latvijas dabas un kultūrvēstures teritorijām.

Apskates objekti

1

Salaspils

pilsēta ar Nacionālo botānisko dārzu, kurā ir viena no Baltijas valstu bagātākajām augu kolekcijām.

2

Ogre

Pilsēta Zilo kalnu piekājē un kādreiz populārs kūrorts. Apskatāmie objekti: Brīvības iela ar 20. gs. 20.-30. gadu arhitektūru, labiekārtotais un par „Pilsētas sirdi” dēvētais skvērs, Latvijas Gaidu un skautu muzejs – vienīgais šāda veida muzejs Latvijā, dendroloģiskais parks „Lazdukalni” ar ainavisku dendrāriju un ne mazāk skaistu skatu vietu uz Daugavas ieleju.

3

Lielvārde

Sena apdzīvota vieta, kuras vārds saistāms ar latviešu eposa „Lāčplēsis” autoru Andreju Pumpuru. Apskates objekti: Uldevena koka pils – 12. gs. senlatviešu koka pils rekonstrukcija, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijas valstīs, Lielvārdes pilskalns un pilsdrupas ar skatu uz Daugavas ieleju, A. Pumpura Lielvārdes muzejs, parks, luterāņu baznīca un Rumbiņas ūdenskritums.

4

Skrīveri

Pilsēta ar Aizkraukles pilskalnu (viens no labākajiem Vidusdaugavas ielejas skatiem), Andreja Upīša muzeju un Skrīveru dendroloģisko parku.

5

Koknese

Vēsturiska apdzīvota vieta ar vairākiem nozīmīgiem kultūras pieminekļiem: Kokneses pilsdrupām – 1209. g. Daugavas un Pērses satekas vietā celtās arhibīskapa pils drupas un parks, Kokneses muižas ansambli, kur pārvaldnieka ēkā divus gadus dzīvojis izcilais latviešu rakstnieks Rūdolfs Blaumanis, Kokneses luterāņu baznīcu (celta 1687. g.), kur par mācītāju ir kalpojis E. Gliks, un topošo Likteņdārzu uz Daugavas salas.

6

Pļaviņas

Pilsēta ar Draudzības parku uz vienu no Latvijas izcilākajām zviedru skanstēm.

7

Jēkabpils

Pilsēta Latvijas vēsturisko novadu krustcelēs: Krustpils pils, kurā atrodas Jēkabpils vēstures muzejs un interesantas muzeja iepazīšanas programmas, Sēļu sēta – Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas nodaļa, Vecpilsētas laukums – kādreizējais tirgus laukums, Sv. Gara pareizticīgo vīriešu klosteris, Strūves parks.

8

Līvāni

Savulaik pazīstama ar savām stikla izstrādes tradīcijām, kuras tagad var iepazīt Līvānu Stikla muzejā.

9

Daugavpils

Otra lielākā Latvijas pilsēta ar vēsturisko centru, Daugavpils cietoksni – vienu no izcilākajiem Baltijas 19. gs. cietokšņiem, Baznīckalnu ar četru konfesiju dievnamiem, novadpētniecības un mākslas muzeju un Latgales zooloģiskais dārzu, tā iemītniekiem un džungļu ekspozīciju.

10

Daugavas loku dabas parks

Dinaburgas pilskalns, Vasargelišku skatu tornis, Slutišku sādža, Markovas pilskalna un Adamovas taka.

11

Krāslava

Pilsēta, kurā jāapskata katoļu baznīca, ko uzskata par spilgtāko Latgales baroka dievnamu, vēsturiskā centra apbūve ar savdabīgiem Daugavas krastu skatiem, Adamovas skatu tornis ar plašu ainavu uz Daugavas loku dabas parka sākumdaļu, parks un muzejs un Keramiķa Valda Pauliņa darbnīca, kur katrs var uztaisīt savu pirmo svilpavnieku.

Maršrutos izmantotie apraksti, foto un kartes ir veidoti sadarbībā ar tūrisma asociāciju Lauku ceļotājs (oriģinālie Lauku ceļotāja maršruti lejupielādējami elektroniski www.tures.celotajs.lv)

  • Lauku ceļotājs
  • STatoil